Kontakta oss | Sverigedemokraterna Stockholms län

Kontakta oss

Kansliet

Öppettider:
Måndag-Torsdag: 10:00 – 15:00
Fredagar: 10:00 – 13:00
Helgdagar: Stängt
08 – 22 44 77

Frågor om medlemskap

medlem@sd.se

Kontaktuppgifter till distriktet Stockholms län

Ordförande Stockholms läns distrikt
Fredrik Lindahl
fredrik.lindahl@sd.se

Registeransvarig, logistikansvarig – Flygblad, valmaterial, partiinformation
Henrik Mellström
henrik.mellstrom@sd.se

Kamrat/medlemsstödjare vid tillbud 
Robert Stenkvist
robert.stenkvist@sd.se

Ombudsman Stockholms län – Nord
Dennis Ekström
dennis.ekstrom@sd.se
072 – 547 00 06

Ombudsman Stockholms län – Syd
Msciwoj Swigon
msciwoj.swigon@sd.se
072 – 547 01 17

Riksombudsman 
Mari Boman
mari.boman@sd.se
073 – 856 99 46

Presskontakter till landstinget

Gruppledare Landstinget 
Gabriel Kroon
gabriel.kroon@sll.se
08 – 737 51 11

Presskontakter till kommunföreningar

Botkyrka
Robert Stenkvist
070-825 15 49
robert.stenkvist@sd.se

Danderyd
Eva Bergman
070-943 62 16
eva.bergman@sd.se

Ekerö
Kent Einarsson
073-392 97 95
kent.einarsson@sd.se

Haninge
Christian Lindefjärd
070-455 20 40
christian.lindefjard@sd.se

Huddinge
Mats Arkhem
08-535 301 54
mats.arkhem@sd.se

Järfälla
Björn Lindgren
070 – 764 60 06
bjorn.lindgren@sd.se

Lidingö
Göran Borgenvik
073 – 331 53 38
goran.borgenvik@sd.se

Nacka
Leonid Yurkovskiy
leonid.yurkovskiy@sd.se

Norrtälje
Dennis Ekström
072 – 547 00 06
dennis.ekstrom@sd.se

Nykvarn
Joachim Hagström
070-670 05 60
joachim.hagstrom@sd.se

Nynäshamn
Donald Löfving
076-136 67 72
donald.lofving@sd.se

Salem
Henrik Mellström
072 – 538 95 23
henrik.mellstrom@sd.se

Sigtuna
sigtuna@sd.se

Sollentuna
Bo Ehlin
070-5322223
bo.ehlin@sd.se

Solna
Msciwoj Swigon
072 – 547 01 17
msciwoj.swigon@sd.se

Sundbyberg
Richard Torsslow
072-516 07 00
richard.torsslow@sd.se

Södertälje
Joachim Hagström
070 – 670 05 60
joachim.hagstrom@sd.se

Tyresö
Henrik Mellström
072 – 538 95 23
henrik.mellstrom@sd.se

Täby
Thore Wiberg
070-870 00 44
thore.wiberg@sd.se

Upplands-Bro
Katarina Olofsson
070 – 582 45 09
katarina.olofsson@sd.se

Upplands-Väsby
Samuel Stephan
076 – 078 55 51
samuel.stephan@sd.se

Vallentuna
Fredrik Lindahl
072 – 547 32 93
fredrik.lindahl@sd.se

Vaxholm
Juha Rapola
070-870 00 44
juha.rapola@sd.se

Värmdö
Håkan Johansson
0705-198580
hakan.johansson@sd.se

Österåker
Erik de Rouville
0761-304169
erik.de.rouville@sd.se