Kontakta oss | Sverigedemokraterna Stockholms län

Kontakta oss

Kanslitelefon

Öppettider:
Måndag-Torsdag: 10:00 – 15:00
Fredagar: 10:00 – 13:00
Helgdagar: Stängt
08 – 22 44 77

Kontaktuppgifter till distriktet Stockholms län

Ordförande Stockholms läns distrikt
Fredrik Lindahl
fredrik.lindahl@sd.se

Registeransvarig
Henrik Mellström
henrik.mellstrom@sd.se

Logistikansvarig – Flygblad, valmaterial, partiinformation
Arnold Boström
arnold.bostrom@sd.se

Kamrat/medlemsstödjare vid tillbud 
Robert Stenkvist
robert.stenkvist@sd.se

Ombudsman Stockholms län – Nord
Dennis Ekström
dennis.ekstrom@sd.se
072 – 547 00 06

Ombudsman Stockholms län – Syd
Msciwoj Swigon
msciwoj.swigon@sd.se
072 – 547 01 17

Riksombudsman 
Mikael Strandman
michael.strandman@sd.se
072 – 547 29 16

Presskontakter till landstinget

Gruppledare Landstinget 
Dan Kareliusson
dan.kareliusson@sd.se
072 – 538 95 20

Vice-gruppledare Landstinget 
Per Carlberg
per.carlberg@sd.se
072 – 538 95 21

 

Presskontakter till kommunföreningar

 

Botkyrka
Sebastian Lindqvist
070 – 369 02 16
sebastian.lindqvist@sd.se

Danderyd
Christer Erestål
070 943 62 16
christer.erestal@sd.se

Ekerö
Cecilia Karström
073 – 424 79 67
cecilia.karstrom@sd.se

Haninge
Christian Lindefjärd
070-455 20 40
christian.lindefjard@sd.se

Huddinge
Arnold Boström
0704-331570
arnold.bostrom@sd.se

Järfälla
Björn Lindgren
070 – 764 60 06
bjorn.lindgren@sd.se

Lidingö
Göran Borgenvik
073 – 331 53 38
goran.borgenvik@sd.se

Nacka
David Bergqvist
073 – 140 42 77
david.bergqvist@sd.se

Norrtälje
Mikael Strandman
073-2303078
mikael.strandman@sd.se

Nykvarn
Joachim Hagström
070 – 670 05 60
joachim.hagstrom@sd.se

Nynäshamn
Emilia Orpana
070 – 789 89 66
emilia.orpana@sd.se

Salem
Mona-Lisa Larsson
0736-817418
mona.lisa.larsson@sd.se

Sigtuna
Inga-Lill Björkman
070 – 736 67 26
inga-lill.elisabet.bjorkman@sd.se

Sollentuna
Mikael Stigenberg
070 – 854 24 25
mikael.stigenberg@sd.se

Solna
Msciwoj Swigon
072 – 547 01 17
msciwoj.swigon@sd.se

Sundbyberg
Stefan Buncic
070 – 730 79 81
stefan.buncic@sd.se

Södertälje
Joachim Hagström
070 – 670 05 60
joachim.hagstrom@sd.se

Tyresö
Henrik Mellström
072 – 538 95 23
henrik.mellstrom@sd.se

Täby
Thore Wiberg
070-870 00 44
thore.wiberg@sd.se

Upplands-Bro
Katarina Olofsson
070 – 582 45 09
katarina.olofsson@sd.se

Upplands-Väsby
Samuel Stephan
076 – 078 55 51
samuel.stephan@sd.se

Vallentuna
Fredrik Lindahl
072 – 547 32 93
fredrik.lindahl@sd.se

Vaxholm
Juha Rapola
070-870 00 44
juha.rapola@sd.se

Värmdö
Håkan Johansson
0705-198580
hakan.johansson@sd.se

Österåker
Erik de Rouville
0761-304169
erik.de.rouville@sd.se