Kontakta oss | Sverigedemokraterna Stockholms län

Kontakta oss

Frågor rörande vår politik

Har du frågor rörande vår politik och inte hittar svaren på sd.se, ”Vad vi vill”, är du välkommen att skriva till oss genom att använda formuläret som du hittar här: https://sd.se/kontakt/

Sverigedemokraterna nås även på telefonnummer 010-10 11 500.
Telefonväxeln är öppen på vardagar mellan klockan 10.00 och 15.00.

Frågor om medlemskap

medlem@sd.se

 

Kontaktuppgifter till distriktet Stockholms län

Kansliet
08-22 44 77

Ordförande Stockholms läns distrikt
Fredrik Lindahl
fredrik.lindahl@sd.se

Kanslichef
Henrik Mellström
072-547 32 93
henrik.mellstrom@sd.se

Kamrat/medlemsstödjare vid tillbud 
Robert Stenkvist
070-825 15 49
robert.stenkvist@sd.se

Ombudsman Stockholms län – Nord
Dennis Ekström
dennis.ekstrom@sd.se
072-547 00 06

Ombudsman Stockholms län – Syd
Msciwoj Swigon
msciwoj.swigon@sd.se
072-547 01 17

Riksombudsman 
Mari Boman
073-856 99 46
mari.boman@sd.se

 

Presskontakter till Region Stockholm
Gruppledare Region Stockholm
Gabriel Kroon
gabriel.kroon@sll.se
08-737 51 11

Kontaktuppgifter till kommunföreningarnas ordföranden

Botkyrka
Robert Stenkvist
070-825 15 49
robert.stenkvist@sd.se

Danderyd
Eva Bergman
070-943 62 16
eva.bergman@sd.se

Ekerö
Beatrice Timgren
076-230 70 92
beatrice.timgren@sd.se

Haninge
Christian Lindefjärd
070-455 20 40
christian.lindefjard@sd.se

Huddinge
Mats Arkhem
08-535 301 54
mats.arkhem@sd.se

Järfälla
Wilhelm Eriksson
070-242 01 48
wilhelm.eriksson@sd.se

Lidingö
Göran Borgenvik
073-331 53 38
goran.borgenvik@sd.se

Nacka
Leonid Yurkovskiy
08-535 301 46
leonid.yurkovskiy@sd.se

Norrtälje
Dennis Ekström
072-547 00 06
dennis.ekstrom@sd.se

Nykvarn
Joachim Hagström
070-670 05 60
joachim.hagstrom@sd.se

Nynäshamn
Tony Björklund
076-136 67 72
tony.bjorklund@sd.se

Salem
Henrik Mellström
072-547 32 93
henrik.mellstrom@sd.se

Sigtuna
Rune Öhlund
070-255 81 41
rune.ohlund@sd.se

Sollentuna
Bo Ehlin
070-532 22 23
bo.ehlin@sd.se

Solna
Msciwoj Swigon
072-547 01 17
msciwoj.swigon@sd.se

Sundbyberg
Richard Torsslow
072-516 07 00
richard.torsslow@sd.se

Södertälje
Joachim Hagström
070-670 05 60
joachim.hagstrom@sd.se

Tyresö
Henrik Mellström
072-547 32 93
henrik.mellstrom@sd.se

Täby
Thore Wiberg
070-870 00 44
thore.wiberg@sd.se

Upplands-Bro
Katarina Olofsson
070-582 45 09
katarina.olofsson@sd.se

Upplands-Väsby
Samuel Stephan
076-078 55 51
samuel.stephan@sd.se

Vallentuna
Fredrik Lindahl
072-467 61 57
fredrik.lindahl@sd.se

Vaxholm
Juha Rapola
070-870 00 44
juha.rapola@sd.se

Värmdö
Håkan Johansson
070-519 85 80
hakan.johansson@sd.se

Österåker
Göran Westrin
070-764 70 26
goran.westrin@sd.se